Nagrzewnice
menu    RGRA/RGTA
menu    SGPN
Klimatyzacja
menu    SAGL
Filtry
menu    włókninowy
menu    elektrostatyczny
Nawilżacze
menu    obejściowy
menu    wentylatorowy
menu    rozpylający
Termoregulatory
menu    Lux 511
menu    Lux 711
menu    Rheem 300
Cennik
menu    Pobierz

Filtry elektrostatyczne z ujemną jonizacją

Kilkuetapowy filtr powietrza przeznaczony do usuwania z pomiszczeń pyłków, kurzu, dymy, pyłu, wirusów, zarodników, bakterii, pleśni montowany jest w systemach ogrzewania nadmuchem ciepłego powietrza, klimatyzacji i wentylacji.

Electronic_Air_Cleaner

Brudne powietrze przepływające kanałem napotyka na wstępne filtry, gdzie zatrzymują się większe zanieczyszczenia. Mniejsze (dym papierosowy, kurz) przechodzą przez filtr i trafiają do sekcji jonizacyjnej. Tutaj każde najmniejsze zanieczyszczenie otrzymuje ładunek dodatni. Tak naładowany brud trafia do sekcji zbierającej. Ta sekcja składa się z wielu płytek aluminiowych na przemian naładowanych dodatnio i ujemnie. Dodatnio naładowany brud jest odpychany od płytek naładowanych dodatnio, a tym samym kierowany do płytek naładowanych ujemnie. Te zaś mając odwrotny ładunek dodatkowo przyciągają go (tak samo jak magnes opiłki żelaza). Wszystkie zanieczyszczenia po przyciągnięciu pozostają na tych płytkach. Następnie oczyszczone powietrze wychodząc z filtra zostaje rozprowadzone systemem kanałów nadmuchowych.

Oferujemy pełen asortyment części zamiennych do urządzeń grzewczo-klimtyzacyjych firmy Rheem. Świadczymy usługi serwisowe oraz konserwacyjne wszystkich urządzeń firmy Rheem.